img
Prof. Dr. Mustafa ÖZKAN

Dünya Diyetisyenler Günü

Dünya Diyetisyenler Günü
08Haz

Dünya Diyetisyenler Günü

6 Haziran Dünya Diyetisyenler Günü

Obezite sıklığının dünyada giderek arttığı günümüzde diyetisyenlik mesleğinin önemi her geçen gün daha da ön plana çıkmaktadır. Gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde hareketsiz yaşam ve sağlıksız beslenme alışkanlıklarının etkisiyle obezite her geçen gün artış göstermekte, halkın sağlıklı beslenme konusunda bilinçlendirilmesi önem arz etmektedir.

Bireylerin ve toplumların beslenme alışkanlıklarını değerlendirerek onlara uygun beslenme plan ve programları üreten, sağlıklı nesiller için bireyi ve toplumu bilinçlendiren diyetisyenler, halk sağlığının korunması ve geliştirilmesinde de büyük sorumluluklar üstleniyorlar.

Topluma sağlıklı beslenme alışkanlıklarının kazandırılmasında büyük rol oynayan tüm değerli diyetisyenlerimizin "6 Haziran Dünya Diyetisyenler Günü"nü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.

Tags
Değişken Ruh Hali Çay Kahve Tüketimi Adinamik Rotator Manşet Patolojisi Antioksidan nedir Fizik yöntemlerle ilaç tedavisi Kefir Çökkün Duygudurum Prof. Dr. Mustafa Özkan Mikrocerrahi Tekrarlayan Omuz Çıkıklarına Uygulanan Cerrahi Tedavileri Fizik tedavi nedir? Asana Mikroekolojiler Uzaktan Muayene Dünya Kaosu Pandeminin Dünü ve Bugünü Ortopedi Ayak Bileği Eklemi El Cerrahi İzmir Glenohumeral Eklem Sıvısı Ultrasonography (US) Osteonekroz Replantasyon Beat Plastic Pollution Kemik Mineral Yoğunluğu Sorunlu Bir Omuz Hemiartroplasti Kaplıca Tedavisi Parçalı Omuz Kırıkları Başparmak Tendonunun Sıkışması Replantasyon Nedir ? Hangi Durumlarda Uygulanır ? Influenza A H7N9 Akromegali Kas Kaybı NL63 Eklemlerde Aşınma ve Kireçlenme Nasıl Tedavi Edilir? Rotator Kılıf Onarım Cerrahisi Abrazyon Uykusuzluk Diz Protezleri External Fiksatör Hidroterapi (Su ile tedavi) The Evaluation of the Rotator Cuff Donuk Omuz Tenis,golf,yüzme Opioid Analjezikler Kan Transfüzyonu Antioksidan hangi besinlerde bulunur? Bursit Genel Beslenme Önerileri Afferent Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) Ovo vejeteryanlar Trombositten Zengin Plazma (PRP) DEXA Lökositten zengin PRP (LR-PRP) Omuz Eklem Oyuğu Kene Omuzda Tekrarlayan Çıkıklar Açık Kırığın Kapatılması Yoga ve Stres Donuk Evre Hemartroz Omuz Artroskopisi Dünya Tütünsüz Günü Türkiye’ye Özgü Beslenme Rehberi Omuz Ağrısı Pranayama Sinovya Dokusu First COVID-19 Vaccine Tested Yüksek Mortalite Total Omuz Protezi Kosta Kırıkları Avesküler Nekroz Kontrolsüz Spor Yapışıcı Kapsülit Sağlıklı Bir Omuz Omuz Adezif Kapsüliti Neden bisiklet? Lateral Epikondilit Nedir ? Sitokinler Habütüel Omuz Çıkığı Donma Evresi Adhesive Capsulitis KMY Radyografik Absorbsiyometri (ALARA) Trapezius Kası Nöropati Mekanoterapi (Mekanik yöntemlerle tedavi) İntrensek Ligament Yarlanmaları ve Karpal İnstabilite Artiküler Steroid Kol Sinir Çiçek Tendon Uçları Antioksidanın faydaları nelerdir? Methods Hastanelerde Normale Dönüş Planı Covid 19 Aşı Padmasana Revaskülarizasyon Adduktor