img
Prof. Dr. Mustafa ÖZKAN

Dünya Diyetisyenler Günü

Dünya Diyetisyenler Günü
08Haz

Dünya Diyetisyenler Günü

6 Haziran Dünya Diyetisyenler Günü

Obezite sıklığının dünyada giderek arttığı günümüzde diyetisyenlik mesleğinin önemi her geçen gün daha da ön plana çıkmaktadır. Gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde hareketsiz yaşam ve sağlıksız beslenme alışkanlıklarının etkisiyle obezite her geçen gün artış göstermekte, halkın sağlıklı beslenme konusunda bilinçlendirilmesi önem arz etmektedir.

Bireylerin ve toplumların beslenme alışkanlıklarını değerlendirerek onlara uygun beslenme plan ve programları üreten, sağlıklı nesiller için bireyi ve toplumu bilinçlendiren diyetisyenler, halk sağlığının korunması ve geliştirilmesinde de büyük sorumluluklar üstleniyorlar.

Topluma sağlıklı beslenme alışkanlıklarının kazandırılmasında büyük rol oynayan tüm değerli diyetisyenlerimizin "6 Haziran Dünya Diyetisyenler Günü"nü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.

Tags
Diz Protezleri Omzunuzun Tekrar Esnekliğine Kavuşması Psychological Bursit Süt Ürünleri Kıvırıcı Tendon Yaralanmaları Arthroplasty Sert Dirsek Denge Problemleri Radyolojik Dirsek Dünya Diyetisyenler Günü Mekanik Ventilasyon Clinical Parameters Radius kırıkları Alignment Skalen Blok Eklemlerde Aşınma ve Kireçlenme Nasıl Tedavi Edilir? Fizik Tedavi Sigarayı Bırakmanın İlk Adımı Obezite Antioksidan Yiyecekler Akkiz Dizlerde Kireçlenme Kubital UV-C Ampullerin Kullanımı Zeka Geriliği Metobolize Rotator Manşet Patolojisi Hidroterapi (Su ile tedavi) Kolera Instabilite Angiotensin Converting Enzyme 2 Shoulder Proprioception HCoV-NL63 Kol Sinir 2019-nCoV Epidemic Fizik Tedavi Uygulamaları Abduktor Rehabilitasyon nedir? Kopan Bir Uzuv Nasıl Taşınmalıdır Milenyum Viral Salgınları Ayak Bileği Eklemi Dünya Tütünsüz Günü Prof. Dr. Mustafa Özkan Eklem Kıkırdağının Travmatik Lezyonların Tedavisi Dequervian Tenosinoviti Parçalı Omuz Kırıkları İdeopatik Adial Sinir Felci Çiçek Omuz Protezi Ameliyatları Nasıl Yapılır ? Kara Veba (Black Death) Influenza A H1N5 Yüksek Ateş Yardımlı Kırık Redüksiyonu Vegan Kontamine Kalsifiye Tendinit Lökositten zengin PRP (LR-PRP) Minival İnvaziv Girişim Koordinasyon Zorluğu DEU Ortopedi ve Travmatoloji Osteoporotik Üst Ekstremite SARS-CoV-2 Anestezi Kolaylıkları Basis Artritin MR - Rontgen Hipertansiyon Boyun Fıtığı Saçların Çok Fazla Dökülmesi Tekrarlayan Omuz Çıkıkları Replantasyon Nedir ? Hangi Durumlarda Uygulanır ? Hemarojik Şok Üst Ekstremite Replantasyonu Covid - 19 Isırgan Otu COVID-19 Yetkilendirilmiş Tanı Merkezleri Melatonin Topikal Non-Steroid Antiinflamatuvar Sendrom Tedavi edici egzersiz uygulamaları Şiddetli Omuz Ağrısı Total Omuz Protezi Omuzda Tekrarlayan Çıkıklar Kardiyovasküler Çay Kahve Tüketimi Tenis,golf,yüzme İspanyol Gribi (Spanish Flu) Üst Sol Kemiği Çözülme Evresi SLAP Onarımı Kısmi Artroskopi Treatmant of Proximal Humeral Fractures Başparmak Tendonunun Sıkışması Anjiyoplasti Parmaklarda His Kaybı Replante Distal Radioulnar Eklem(DRUJ