img
Prof. Dr. Mustafa ÖZKAN

Dünya Diyetisyenler Günü

Dünya Diyetisyenler Günü
08Haz

Dünya Diyetisyenler Günü

6 Haziran Dünya Diyetisyenler Günü

Obezite sıklığının dünyada giderek arttığı günümüzde diyetisyenlik mesleğinin önemi her geçen gün daha da ön plana çıkmaktadır. Gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde hareketsiz yaşam ve sağlıksız beslenme alışkanlıklarının etkisiyle obezite her geçen gün artış göstermekte, halkın sağlıklı beslenme konusunda bilinçlendirilmesi önem arz etmektedir.

Bireylerin ve toplumların beslenme alışkanlıklarını değerlendirerek onlara uygun beslenme plan ve programları üreten, sağlıklı nesiller için bireyi ve toplumu bilinçlendiren diyetisyenler, halk sağlığının korunması ve geliştirilmesinde de büyük sorumluluklar üstleniyorlar.

Topluma sağlıklı beslenme alışkanlıklarının kazandırılmasında büyük rol oynayan tüm değerli diyetisyenlerimizin "6 Haziran Dünya Diyetisyenler Günü"nü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.

Tags
Treatmant of Proximal Humeral Fractures Tenis,golf,yüzme Adinamik Osteoporotic Ovine Model Adventitia Parmak Uyuşması Uskumru Türkiye’ye Özgü Beslenme Rehberi Kubital Hangi Hastalıklarda, Hangi Tür Protezler Kullanılır, Bu Protezler Ne Kadar Dayanır ? Üst Ekstremite Replantasyonu Vegan Yaşam Hipertansiyon Hafif-Orta Atrofi Biseps Kirişi Sorunları Fizik Tedavi Opioid Analjezikler Adolesan Akut Yaralanma Kas Kaybı Akinezi Flora HCoV-229E Online Randevu Doğumsal El Bozuklukları Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) Ortopedi Enfeksiyon Mortalite Oranları Akciğer Kanseri Tanısı Silah Yaralanmaları Milenyum Viral Salgınları Nöropati Sinovya Dokusu Amputasyon Sebze ve Meyve Tüketimi Mikrocerrahi ile Serbest Flep Doku Nakilleri Fleksör Subakromiyal Kortikosteroid Enjeksiyonları Antagonist Adial Sinir Felci Bursit Dr. Mustafa Özkan 14 gün izolasyon Termal Enerji Ateroskleroz Skalen Blok Kök Hücre Enjeksiyonu Tuzak Obezite Habütüel Omuz Çıkığı Anti-inflamatuar Tedavi Evaluate Mavi ışıklı ampullerle dezenfeksiyon bizi corona‘dan korur mu? Karmayoga DEÜ El Cerrahisi Radius kırıkları Dinamik Stabilizör Aspirasyon Abrazyon Kolera Adale Komponenti Sert Dirsek Deltoid Kaslar Eklem Cerrahisi Fenilalanin Eklemlerde Aşınma Osteoporotik Hastalar Antebrachial Results Hastalık Kırım Bölgesi Influenza A H7N9 Steroid Enjeksiyonu Omuz İnstabilitesi Yoga ve Kalp Sağlığı Proteinli Gıdalar Solunum Komplikasyonları Atelleme Hemartroz Başparmak Tendonunun Sıkışması Replantasyon Öncesi ve Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir ? Zeka Geriliği Hastanelerde Normale Dönüş Planı Semi Fowler Pozisyonu Antioksidan hangi besinlerde bulunur? Denge Problemleri Kumanya Menü Omzunuzun Tekrar Esnekliğine Kavuşması Siddhasana Osteoartrit Padmasana Köprücük Kemiği Karantina Yoga ve Stres Donma Evresi EuroVelo Tedavi edici egzersiz uygulamaları Tekrarlayan Omuz Çıkıklarına Uygulanan Cerrahi Tedaviler Nelerdir ? Dirsek