img
Prof. Dr. Mustafa ÖZKAN

Dünya Diyetisyenler Günü

Dünya Diyetisyenler Günü
08Haz

Dünya Diyetisyenler Günü

6 Haziran Dünya Diyetisyenler Günü

Obezite sıklığının dünyada giderek arttığı günümüzde diyetisyenlik mesleğinin önemi her geçen gün daha da ön plana çıkmaktadır. Gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde hareketsiz yaşam ve sağlıksız beslenme alışkanlıklarının etkisiyle obezite her geçen gün artış göstermekte, halkın sağlıklı beslenme konusunda bilinçlendirilmesi önem arz etmektedir.

Bireylerin ve toplumların beslenme alışkanlıklarını değerlendirerek onlara uygun beslenme plan ve programları üreten, sağlıklı nesiller için bireyi ve toplumu bilinçlendiren diyetisyenler, halk sağlığının korunması ve geliştirilmesinde de büyük sorumluluklar üstleniyorlar.

Topluma sağlıklı beslenme alışkanlıklarının kazandırılmasında büyük rol oynayan tüm değerli diyetisyenlerimizin "6 Haziran Dünya Diyetisyenler Günü"nü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.

Tags
Eklem Cerrahisi Topuktan Kan Uzaktan Destek Fraktür Online Muayene Adial Sinir Felci Bhadrasana Lakto Vejeteryanlar Absorbe İntrensek Ligament Yarlanmaları ve Karpal İnstabilite Balık Yağı Ulnar Siniri Nairovirüs Grubu COVID-19 Yetkilendirilmiş Tanı Merkezleri Diyabet Eklem Kıkırdağının Travmatik Lezyonların Tedavisi Flora Antioksidanın faydaları nelerdir? Aspirasyon Termoterapi (Sıcak uygulamalar ile tedavi) Silah Yaralanmaları Kırık tanısı nasıl konulur? Kontamine Köprücük Kemiği Tütün Ve Akciğer Sağlığı Artroz Postoperatif Ağrı Birleşmiş Milletler (BM) SARS-CoV-1 Arter Anastomozu Kemik Kaybı Denge Problemleri Sitokinler HKU1 81 İl Psikososyal Destek Hat Bilgileri Öksürük Enfeksiyon Artroskopik Cerrahinin Ortopedik Rahatsızlıklarda Sağladığı Kolaylıklar Nelerdir ? Uskumru TFCC Yırtığı EuroVelo Artroskopik Yöntem Neden bisiklet? Diz Artroplastisi Subakromiyal Kortikosteroid Enjeksiyonları Covid 19 Aşı Daha Az Kavrama Gücü Nörolojik Semptomlar Glenoidin Artrit Tekrarlayan Omuz Çıkıklarına Uygulanan Cerrahi Tedavileri Protez Tuzak Nöropati Selenyum Arthroplasty Üst Ekstremite El ve Mikrocerrahi Atelleme SLAP Lezyonu External Fiksatör Kol Sinir Mikroekolojiler Tıbbi Maske Kullanımı İmplant Sigarayı Bırakmanın İlk Adımı Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakultesi Topikal Non-Steroid Antiinflamatuvar Riskler ve Komplikosyonlar Brakial Pleksus Flavonoidler Fenilketonüri Belirtileri Parçalı kırıklar El Kırıkları Bulguları nelerdir? 1.5 m. Sosyal Mesafe Shoulder Fractures Tedavi edici egzersiz uygulamaları Distal Radioulnar Eklem(DRUJ Karpal Tünel Tanısı Nasıl Konur ? Bursit Covid 19 Vaka Sorgulama Kılavuzu Hızlı Kemik Kaybı Kefir Covid-19 Sağlık Krizi Replante Avesküler Nekroz Vitamin ve Mineral Alımı İzmir Alsancak PRP ve Kemik İliği Dikkat Çeken COVID-19 Makaleleri Debridman Dequervian Tenosinoviti Kardiyovasküler Kök Hücre Enjeksiyonu Kan Transfüzyonu Yardımlı Kırık Redüksiyonu Oksidasyon nedir? Adolesan Açık Kırıklar Adezyon Mikrocerrahi ile Serbest Flep Doku Nakilleri Hangi Durumlarda Yapılır ? İzmir Ortopedi Cerrahı