img
Prof. Dr. Mustafa ÖZKAN

COVID-19 Kimler Daha Fazla Risk Altında?

COVID-19 Kimler Daha Fazla Risk Altında?
02May

COVID-19 Kimler Daha Fazla Risk Altında?

COVID-19 enfeksiyonu ile ilgili şimdiye kadar edinilen bilgiler, bazı insanların daha fazla hastalanma ve ciddi semptomlar geliştirme riski altında olduğunu göstermiştir. 
 
Vakaların yüzde 80'i hastalığı hafif geçirmektedir.
Vakaların %20’si hastane koşullarında tedavi edilmektedir.
Hastalık, genellikle 60 yaş ve üzerindeki kişileri daha fazla etkilemektedir.

Hastalıktan En Çok Etkilenen Kişiler:
 
60 yaş üstü olanlar
Ciddi kronik tıbbi rahatsızlıkları olan insanlar:
Kalp hastalığı
Hipertansiyon
Diyabet
Kronik Solunum yolu hastalığı
Kanser gibi
Sağlık Çalışanları
 
Çocuklar Risk Altında Mı?
 
Çocuklarda hastalık nadir ve hafif görünmektedir. 
 
Çocuklarda şimdiye kadar ölüm görülmemiştir.
 
Hamileler Risk Altında Mı?
 
COVID-19 enfeksiyonu gelişen gebe kadınlarda hastalığın ciddiyeti konusunda sınırlı bilimsel kanıt vardır. 
 
Bununla birlikte mevcut kanıtlar COVID-19 enfeksiyonu sonrası hamile kadınlar arasındaki hastalık şiddetinin, hamile olmayan yetişkin COVID-19 vakalarına benzer olduğunu ve hamilelik sırasında COVID-19 ile enfeksiyonun fetüste olumsuz bir etkisi olduğunu gösteren hiçbir veri olmadığını göstermektedir. 
 
Şu ana kadar COVID-19'un hamilelik sırasında anneden bebeğe bulaştığına dair de bir kanıt bulunmamaktadır.

Kaynak: https://covid19bilgi.saglik.gov.tr/tr/covid19-kimler-risk-altinda


YASAL UYARI :
www.drmustafaozkan.net sitesi herhangi bir ticari kaygı taşımadan, hastalıklar konusunda kişileri bilgilendirmek amacı ile hazırlanmış olup, sağlık hizmeti vermemektedir. Tanı ve tedavinin kesinlikle bir doktor tarafından yapılması gerekmektedir.Sadece site ziyaretçilerini bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır, hastaların yönlendirilmesi amacını taşımaz.
Bu site üzerinden gerçek bir muayene, teşhis ve tedavinin yerine geçecek herhangi bir sağlık hizmeti verilmemektedir.Bu sitedeki bilgiler hastaların tanı ve tedavisi amacı ile kullanılamaz. Bu site içeriğinin bu amaçla kullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye ve kullanıcıya aittir.Bu siteyi ziyaret eden kisiler bu uyarıları kabul etmiş sayılırlar.Bu sitedeki bilgiler her gün güncelleştirilemediğinden her bilginin ziyaretçi tarafından doktoruna danışılarak kontrol edilmesi doğru olur.

 
 
 

Tags
Mikrocerrahi ile Serbest Flep Doku Nakilleri Hangi Durumlarda Yapılır ? Uzaktan Muayene Prof. Dr. Mustafa Hulisi Özkan Melatonin Akciğer Kanseri Tanısı Yanığa Bağlı El ve Ayak Bozuklukları Distal Radioulnar Eklem(DRUJ Subskapularis Kası Joint Capsule; tissue adhesions COVID - 19 Dünya Haritası Anterior Interossöz Sendrom Karpapometakarpal Eklem Artrozu Risk Utkatasana Avesküler Nekroz Şiddetli Omuz Ağrısı Adeziv Artiküler Steroid Mikrocerrahi Ultrasonografi (US) Artrit (Kireçlenme) Kırım Bölgesi El Cerrahi İzmir Psychological Tenis,golf,yüzme Yenidoğan Donuk Omuzun Belirtileri Akinezi Kopmuş Uzuv Osteoartrit Prof. Dr. Mustafa Özkan Osteonekroz Hastalık Online Randevu Uykusuzluk Fizik Tedavi Uygulamaları Yaralanma Sorunlu Bir Omuz Açık Kırığın Kapatılması Gastrointestinal Semptomlar Dequervian Tenosinoviti Afferent Önlemler Relatif Endikasyonlar Trapezius Kası Fleksör Fenilalanin Atravmatik DEXA Agonist Siddhasana Skafoid Kemik Kriyoterapi (Soğuk uygulamalar ile tedavi) Nörolojik Semptomlar Abduksiyon Bhadrasana Purpose Değişken Ruh Hali Tekrarlayan Omuz Çıkıklarına Uygulanan Cerrahi Tedavileri Eklem Ağrıları Akkiz Artroskopik Omuz Cerrahisi Nedir ? Atrofi Adenovirüs Salgını Fraktür SARS-CoV-1 Phalen Testi Kısmi Artroskopi Epidemi SARS-CoV-2 Omuz İnstabilitesi Ayak Bileği Eklemi Fonksiyonel Constant Testi Medial Epikondil Ortopedi İdeal uyku Omuz Dirsek Yapışıcı Kapsülit Adhesive Capsulitis Absorbe Pranayama 2019-nCoV Epidemic Şiddetli Pnömoni Biyolojik Ajan Eklemlerde Aşınma Rotator Kılıf Onarım Cerrahisi Koordinasyon Zorluğu ACE2 Romatoit Artrit nedir? Üst Sol Kemiği Ortopedi ve Travmatoloji EuroVelo Protez Doğumsal El Bozuklukları Yüksek Aspirasyon Kronik Ağrılar Rotator Manşet Patolojisi Tendon Uçları Antebrachial Yoga ve Stres